Matematika 7. A + 7. B - šk. rok 2020/2021

DISTANČNÍ VÝUKA

Pondělí 12. 4. 2021

Duben, ještě tam budem - myšleno tedy na distanční výuce - aspoň zatím. A protože je pondělí, tak je připravený nový domácí úkol ... s pořadovým číslem 24. Až ho vypracujete, tak ho nezapomeňte ofotit a poslat mailem na adresu marek.vesely@7zskladno.cz do úterní (13. 4.) půlnoci. Řešení minulého domácího úkolu neuvádím, protože jsme jeho opravu společně probrali na online hodině. Hezký den i týden!

Zadání domácího úkolu č. 24 - ZDE

Pondělí 29. 3. 2021

Březen pomalu končí, máme tu poslední březnové pondělí! A s ním pochopitelně úkol (č. 23). Také je tu vzorové řešení minulého domácího úkolu, tak si proveď opravu. Až budeš mít vyřešený úkol č. 23, tak ho nezapomeň ofotit a poslat na adresu marek.vesely@7zskladno.cz do úterní (30. 3.) půlnoci. Mějte hezký týden - od čtvrtka jsou velikonoční prázdniny!

Zadání domácího úkolu č. 23 - ZDE

Vzorové řešení domácího úkolu č. 22 - ZDE

Tělesa - doplňovačka- ZDE

Přiřazování - ZDE

Rýmovačky - ZDE

Čtyřúhelníky - ZDE

Pondělí 22. 3. 2021

Jedno pondělí střídá to druhé ... utíká to jako voda ... už tu máme úkol s pořadovým číslem 22! Kromě nového zadání domácího úkolu je pochopitelně připraveno i vzorové řešení úkolu minulého. Až nový úkol vypracujete, tak ho, jako vždycky, ofoťte a pošlete mailem na adresu marek.vesely@7zskladno.cz do úterní (23. 3.) půlnoci. Prožijte fajn týden!

Zadání domácího úkolu č. 22 - ZDE

Vzorové řešení domácího úkolu č. 21 - ZDE

Pondělí 15. 3. 2021

Jak jinak, že? Je pondělí! A je tu nový domácí úkol a také řešení toho minulého. Nezapomeňte mi váš úkol ofotit a poslat na adresu marek.vesely@7zskladno.cz do úterní půlnoci (16. 3.). Přeji všem hezký den a týden!

Zadání domácího úkolu č. 21 - ZDE

Vzorové řešení domácího úkolu č. 20 - ZDE

Pondělí 8. 3. 2021

V pondělí - jako jediný den bez distanční výuky - se budete věnovat počítání a rýsování v domácím úkole. Je připravený úkol č. 20. Po vypracování ho ofoťte a pošlete na adresu marek.vesely@7zskladno.cz. A jako vždy - do úterní půlnoci, prosím (9. 3.). Můžete - a vřele to doporučuji - si opravit ten úkol minulý, jehož vzorové řešení také zveřejňuji. S chutí do toho a nejen půl je hotovo. Přeji hezký den!

Zadání domácího úkolu č. 20 - ZDE

Vzorové řešení domácího úkolu č. 19 - ZDE

Pondělí 1. 3. 2021

První březnový den zasvětíme počítání a rýsování - jinými slovy: je připravený nový domácí úkol s pořadovým číslem 19. Až ho vypracujete, tak ho ofoťte a pošlete na adresu marek.vesely@7zskladno.cz. Máte na to čas do úterní (2. 3.) půlnoci. Také zveřejňuji vzorové řešení minulého domácího úkolu - podívejte se, jak jste byli úspěšní a případné chyby si opravte. Hezký den!

Zadání domácího úkolu č. 19 - ZDE

Vzorové řešení domácího úkolu č. 18 - ZDE

Pondělí 22. 2. 2021

Co by to bylo za pondělí, kdyby nebyl připravený domácí úkol a také řešení toho minulého ☺ Až úkol č. 18 vypracujete, tak ho ofoťte a pošlete na adresu marek.vesely@7zskladno.cz do úterní půlnoci (23. 2.). Určitě si proveďte opravu minulého domácího úkolu, protože jak jsem postřehl, tak tam máte někteří dost chyb. Gratuluji všem, kteří budou mít úkol bezchybný! A teď se již můžete dát do práce!

Zadání domácí úkolu č. 18 - ZDE

Vzorové řešení domácího úkolu č. 17 - ZDE

Pondělí 15. 2. 2021

Jako vždy v pondělí - zadání nového domácího úkolu a kontrola toho z minulého týdne. Obojí je pro vás připraveno. Nezapomeňte po vypracování úkolu (do úterý 16. 2. - půlnoc) ho ofotit a poslat na marek.vesely@7zskladno.cz. Díky předem a přeji hodně úspěchů při řešení!

Zadání domácího úkolu č. 17 - ZDE

Vzorové řešení domácího úkolu č. 16 - ZDE

Pondělí 8. 2. 2021

Vítejte po prázdninách. Než se pustíme do online výuky, tak je připravený pravidelný pondělní úkol. Zadání (a také vzorové řešení toho minulého úkolu) najdete níže. Vypracovaný úkol ofoťte a pošlete na mail marek.vesely@7zskladno.cz. Čas na vypracování máte do úterní (9. 2.) půlnoci. Ať se práce daří!

Zadání domácího úkolu č. 16 - ZDE

Vzorové řešení domácího úkolu č. 15 - ZDE

Pondělí 25. 1. 2021

Poslední pondělí před jarními prázdninami bude ve znamení v pořadí již patnáctého domácího úkolu z matematiky. Už jste si zvykli, že minulý úkol si můžete zkontrolovat podle mého vzorového řešení a také víte, že máte vypracovaný úkol ofotit a poslat na mail marek.vesely@7zskladno.cz. Čas je opět do úterní (26. 1.) půlnoci. Tak s chutí do toho!

Zadání domácího úkolu č. 15 - ZDE

Vzorové řešení domácího úkolu č. 14 - ZDE

Pondělí 18. 1. 2021

Máme tu další pondělí, což znamená jediné - než se ve zbytku týdne budeme setkávat při online výuce, tak si dnes vypracujete do svého domácího sešitu úkol (č. 14). Můžete si také zkontrolovat ten minulý - viděl jsem, že chybujete zejména u trojúhelníka - záměna stran, neznalost co je a kam vede výška a těžnice. Po vypracování nového úkolu - čas máte do úterní (19. 1.) půlnoci - ho ofoťte a pošlete na známou adresu marek.vesely@7zkladno.cz. Hodně zdaru!

Zadání domácího úkolu č. 14 - ZDE

Vzorové řešení domácího úkolu č. 13 - ZDE

Pondělí 11. 1. 2021

Pondělí je, jak už jste si zvykli, věnováno domácímu úkolu. Jednak je připraveno nové zadání (č. 13) a pak také vzorové řešení úkolu minulého. Pracujte do domácích sešitů a po vypracování úkolu ho nezapomeňte ofotit a poslat mi ho na adresu marek.vesely@7zskladno.cz. Termínem je opět úterní půlnoc (12. 1.). Od zítřka do pátku bude probíhat online výuka přes aplikaci Teams.

Zadání domácího úkolu č. 13 - ZDE

Vzorové řešení domácího úkolu č. 12 - ZDE

Pondělí 4. 1. 2021

Nový rok začínáme opět distanční výukou. Pondělí bylo, je a bude ve znamení domácího úkolu. Nové zadání (č. 12) najdete níže. Až ho do domácího sešitu vypracuješ, tak ho ofoť a pošli na adresu marek.vesely@7zskladno.cz. Termínem je úterní půlnoc (5. 1.). Protože ještě nebylo zveřejněno vzorové řešení úkolu minulého (č. 11), tak si níže můžeš ověřit, zda se ti ho podařilo vypočítat a narýsovat správně. Držím palce!

Zadání domácího úkolu č. 12 - ZDE

Vzorové řešení domácího úkolu č. 11 - ZDE

Pondělí 7. 12. 2020

Po týdnu ve škole jsme zpátky na distanční výuce. Jako každé pondělí, tak i dnes je připravený nový domácí úkol (č. 11). Po jeho vypracování ho ofoť a pošli na mailem na adresu: marek.vesely@7zskladno.cz. Čas máš do úterní (8. 12.) půlnoci. Také přikládám řešení minulého domácí úkolu, tak si proveď opravu.

Zadání domácího úkolu č. 11 - ZDE

Vzorové řešení domácího úkolu č. 10 - ZDE

Středa 25. 11. 2020

Ve středu probíhala online výuka. Počítali jsme v pracovním sešitě str. 45/ cvičení 1 a 2

Úterý 24. 11. 2020

V úterý probíhala online výuka. Počítali jsme společně z pracovního listu, který je níže ke stažení.

Pracovní list - celá čísla (sčítání a odčítání) - ZDE

Pondělí 23. 11. 2020

Jediným dnem, kdy nebude probíhat online výuka matematiky, je právě pondělí. Proto jsem připravil domácí úkol č. 10. Vypracujte ho a do úterní (24. 11.) půlnoci mi pošlete fotku na adresu marek.vesely@7zskladno.cz. Díky a ať se práce daří!

Zadání domácího úkolu č. 10 - ZDE

Čtvrtek a pátek 19. a 20. 11. 2020

Probíhala výuka online. Ve čtvrtek jsme si kontrolovali práci ze středy a v pátek jsme počítali příklady z učebnice 1. díl: str. 49/3, str. 50/6 a str. 55/6.

Středa 18. 11. 2020

Dneska se opět budete věnovat samostatné práci - budete se zdokonalovat v počítání s celými čísly. Připravil jsem pro vás další pracovní list a také tu mám pro vás výsledky pondělní samostatné práce, kterou si tak můžete zkontrolovat.

Celá čísla - procvičování - ZDE

Sčítání a odčítání celých čísel - výsledky - ZDE 

Pondělí 16. 11. 2020

V tento den se budete věnovat samostatné práci - sčítání a odčítání celých čísel. Připravil jsem pro vás řadu úloh - některé jsou jednoduché, ale některé už jsou těžší. Věřím ale, že se vám podaří je všechny správně vypočítat. Také si můžete zkontrolovat domácí úkol z minulého týdne podle vzorového řešení. Zítra je státní svátek, a tak nebude probíhat ani online výuka, ani nebudu zadávat žádnou samostatnou práci.

Sčítání a odčítání celých čísel - úlohy - ZDE

Řešení domácího úkolu č. 9 - ZDE

Čtvrtek 12. 11. 2020

Dneska na vás čeká domácí úkol a také kontrola výsledků ze včerejšího samostatného počítání. Domácí úkol vypracujte do páteční (13. 11.) půlnoci a nezapomeňte mi ho ofocený poslat na adresu: marek.vesely@7zskladno.cz. Děkuji a přeji pohodový den.

Zadání domácího úkolu č. 9 - ZDE

Výsledky sčítání a odčítání celých čísel - ZDE

Středa 11. 11. 2020

Věřím, že zvládnete základy sčítání a odčítání celých čísel i bez mého ústního vysvětlení. Připravil jsem pro vás "návod" a také příklady. Držím palce!

Sčítání a odčítání celých čísel - návod - ZDE

Sčítání a odčítání celých čísel - úlohy - ZDE

Úterý 10. 11. 2020

Budeme mít online výuku, při které se naučíme vypočítat absolutní hodnotu čísla. Také si můžete zkontrolovat a opravit včerejší práci - porovnávání celých čísel.

Absolutní hodnota - zadání úloh - ZDE

Absolutní hodnota - prezentace - ZDE

Porovnávání celých čísel - vzorové řešení - ZDE

Pondělí 9. 11. 2020

Dneska vás čeká samostatná práce (teprve zítra budeme mít obě třídy online výuku). Jednak si budete moct opravit domácí úkol, protože zveřejňuji jeho vzorové řešení a za druhé si budete opakovat celá čísla - zejména jejich porovnávání. Pro samostatnou práci jsem ofotil z jiného pracovního sešitu nějaké úlohy - buď si to vytiskněte a pracujte přímo do toho, a nebo si příklady pište do školního sešitu. Práci NEposílejte. Zítra se případně budete při online výuce zeptat na případné nesrovnalosti, nebo na to, co vám vyloženě nešlo. Přeji hezký týden a hodně zdaru v práci.

Domácí úkol č. 8 - vzorové řešení - ZDE

Samostatná práce - celá čísla - ZDE

Čtvrtek a pátek 5. a 6. 11. 2020

Ve čtvrtek a v pátek si střídavě 7. A a 7. B zahrají Kahoot, který jsem připravil. Druhý z těch dnů budete pracovat na domácím úkolu č. 8, který je níže ke stažení. Čas na jeho vypracování a odeslání fotokopie na adresu marek.vesely@7zskladno.cz máte do páteční (6. 11.) půlnoci. Také zveřejňuji včerejší výsledky porovnávání celých čísel.

Domácí úkol č. 8 - zadání - ZDE

Řešení pracovního listu (porovnávání celých čísel) - ZDE

Středa 4. 11. 2020

Dnes budete pracovat samostatně. Procvičíte si učivo z minulých dvou hodin. Připravil jsem pro vás pracovní list. Řešit můžete úlohy do školního sešitu. Fotokopie mi NEposílejte. Hodně zdaru!

Pracovní list - celá čísla (porovnávání, ..) - ZDE

Úterý 3. 11. 2020

Probíhá on-line vyučování. Učili jsme se porovnávat celá čísla. V pracovním sešitě jsme udělali komplet stránku 42.

Pondělí 2. 11. 2020

Distanční výuka probíhá i nadále. Všem, kteří poslali před prázdninami ofocený domácí úkol, děkuji! Dneska budete mít možnost si ho zkontrolovat - připravil jsem pro vás vzorové řešení. Začínáme novou látku, kterou jsou záporná čísla. Připravený je pro vás list, na kterém jsou důležité věci vysvětleny. Pak vypracujete cvičení v pracovním sešitě str. 41 / 1, 2, 3, 4, 5, 6 (celá stránka). Hodně zdaru!

Záporná čísla - vysvětlení - ZDE

Vzorové řešení domácího úkolu č. 7 - ZDE

Středa 21. 10. 2020

Dnes zadávám domácí úkol (někteří si již stihli stáhnou a vypočítat, ale to nevadí), který mi ofocený pošlete na marek.vesely@7zskladno.cz do páteční půlnoci (23. 10.). Zítra a pozítří poběží on-line výuka - zkusíme si zahrát Kahoot! - uvidíme, jestli to přes Teams půjde.

Zadání domácího úkolu č. 7 - ZDE

Úterý 20. 10. 2020

Pokud jste tady před časem četli něco jiného, tak máte pravdu, já jsem se nakonec rozhodl pro změnu. Ale nic se neděje ☺ Dnes budou mít obě třídy on-line matematiku, zítra obě třídy on-line fyziku. Zítra zadám domácí úkol. Včera jsem zadával "složené zlomky" - dnes tu zveřejňuji vzorové řešení. Jestliže by se vám nějaký výsledek nezdál, tak mi, prosím, napište, mohl jsem udělat chybu - i učitel je jenom člověk ☺ - děkuji předem.

Porovnávání zlomků - pracovní list pro samostatnou práci - ZDE

Složené zlomky - vzorové řešení - ZDE

Pondělí 19. 10. 2020

Dneska si procvičíme tzv. složené zlomky. Připravil jsem pro vás pracovní list - buď si ho vytiskni a pracuj přímo do něj, nebo si zadání opiš a počítej např. do školního sešitu. Zítra zveřejním vzorová řešení.

Pracovní list - složené zlomky - ZDE

Pátek 16. 10. 2020

Na dnešek je z matematiky naplánováno toto: 

 1. kontrola domácího úkolu - vzorové řešení je ZDE
 2. kontrola testu ze zlomků - vzorové řešení i s bodováním je ZDE
 3. vypracování kvízu ze zlomků - je připraveno v aplikaci Teams (automaticky se mi odešlou vaše odpovědi a výsledky do počítače) - čas do sobotní půlnoci

Čtvrtek 15. 10. 2020

Dnes máte ještě celý den na to, abyste mi poslali ofocený domácí úkol ze včerejška. Ale jinak je pro vás připravený test ze zlomků - pochopitelně, že zatím jenom nanečisto ... čistě jenom proto, abyste si udělali obrázek o tom, jak na tom jste. Výsledky zveřejním až zítra, aby to někoho nesvádělo k podvádění ☺ Tento test mi NEPOSÍLEJTE!

Zlomky - test nanečisto - ZDE

Středa 14. 10. 2020

Tak už nám opět začalo vzdělávání na dálku ... Středa bude ve znamení domácích úkolů, ve kterých si zopakujeme všechno možné, co už jsme se kdysi učili. Zadání si můžete stáhnout níže. Do čtvrteční půlnoci (15. 10.) mi pošlete ofocený vypracovaný úkol v domácím sešitě (pokud někdo nemá sešit - je třeba u mne ve škole - tak vypracuje na papír, nebo do školního sešitu) - mailem na adresu marek.vesely@7zskladno.cz V pátek na těchto stránkách zveřejním vzorové řešení domácího úkolu. Splnění úkolu budu evidovat.

Zadání domácího úkolu č. 6 - ZDE

Pomůcky na matematiku (7. ročník)

 • školní sešit 440 (nebo 460) – tzn. velký, nelinkovaný + podložka + obal
 • domácí sešit 520 (nebo 540) – tzn. malý, nelinkovaný + podložka + obal
 • sešit na písemky 540 - tzn. malý, nelinkovaný + podložka
 • trojúhelník s ryskou, pravítko, úhloměr, kružítko
 • obyčejná tužka nebo mikrotužka, guma, barevná propiska (např. červená)
 • pracovní sešit (ten si koupí na začátku školního roku)

Učivo 7. ročníku (5 h/týd)

 • desetinná čísla, zlomky
 • celá čísla
 • poměr
 • procenta
 • přímá a nepřímá úměrnost
 • trojúhelníky, čtyřúhelníky
 • hranoly

Domácí úkoly

1. čtvrtletní písemná práce

Matematická olympiáda pro 7. ročník (2020/2021)

Matematická olympiáda (MO) je dobrovolná soutěž a nesouvisí s klasifikací z matematiky. Může se jí zúčastnit kterýkoli žák ze třídy. Úlohy školního kola řeší žáci ve svém volném čase.

Úlohy zkontroluji a „oznámkuji“ je 1 – výborně, 2 – dobře, 3 – nevyhovuje. Úspěšným řešitelem školního kola se stává každý žák, který bude mít alespoň čtyři úlohy hodnocené 1 nebo 2. Nejúspěšnější žáci školního kola se mohou zúčastnit kola okresního (koná se 31. 3. 2021).

Úlohy mi odevzdejte nejpozději do 5. 3 2021.

Zadání MO pro kategorii Z7 si můžete stáhnout zde: MO_Z7_2020/21

V případě nějakých nejasností mě kontaktujte mailem: marek.vesely@7zskladno.cz


Kontakt

Marek Veselý

Oblíbené odkazy